Постоянные читатели

вторник, 30 октября 2012 г.

На годиннику 01:00 ночі. Якраз час прибирати! Серед папочок і папірців я знайшла одну таку штуку, яка викликала в мене жахливу ностальгію. А саме- ностальгію за часами підготовки до ЗНО. Та вся метушня, репетитори кохані. Вдруге я би вжитті через то пекло не пройшла, але є дуууже багато хорошого. От я і наткнулася на свій тестовий зошит ЗНО-2012 з української мови і літератури і вирішила закинути сюди свій твір. Мені поставили за нього 19 балів і це зіпсувало всі мої надії на 200 балів за ЗНО. Тепер, перечитуючи "це" я розумію, наскільки банальний і дурнуватий вийшов твір. Все це, мабуть,через те, що писала я НЕ те, що вважаю і думаю, а те,що треба. Треба - це слово завжди все псує, через нього важко бути собою. Так от:

Тема: Добро завжди має перемагати - це ми знаємо з дитинства. Але ж відомо, що будь-яка перемога пов'язана з певним насильством. Як добро маж перемагати в нашому недоброму світі?

Робити добро - це те, до чого нас з дитинства закликають батьки, вчителі, суспільство. Та чи завжди всі наші хороші вчинки виправдовують себе?
" Від добра добра не шукають" - стверджують деякі люди. Тобто, дуже часто буває так, що, роблячи комусь послугу, ми не отримуємо жодної подяки, а інколи наші хороші наміри сприймаються неналежним чином. Я вважаю, що це не повинно перешкоджати нам творити добро, адже, починаючи з себе, з власних думок і звичок і виховання, ми можемо змінити світ на краще.
Над темою добра і зла замислювався Григорій Сковорода. У своїй пісні "Кожному місту -звичай і права" автор стверджує, що людина повинна прожити життя так, щоб перед смертю її сумління було, як "чистий кришталь". А цього можна досягти лише несучи у світ добро і щирість.
Робити добро - це завжди думати про інших. Наймудріший і найславетніший гетьман Богдан Хмельницький досяг поваги і любові з боку свого народу саме завдяки відданості своїй землі і людям, які вірили йому. В його намірах пріоритетне місце ніколи не займала власна вигода і Богдан Хмельницький досі славиться в Україні та за її межами.
У сучасному світі добрі вчинки все менше цінуються. Хорошим і щирим людям важко існувати, адже "виживають найсильніші" - ті, які готові на якийсь підлий вчинок заради мети.Але ми ще маємо шанс змінити сучасні стереотипи і започаткувати нові стандарти.
Отже, як вчать нас казки з дитинства: "Добро завжди перемагає зло". А чи відбувається так в житті - залежить лише від нас. Творімо добро!

1 комментарий: